Drzwi otwarte Gimnazjum Dwujęzycznego
23 kwietnia odbyły się „Drzwi Otwarte” dla tegorocznych absolwentów szkół
podstawowych, na których przybliżone zostały zasady rekrutacji oraz oferta edukacyjna.
Gimnazjum Dwujęzycznego. Oddział funkcjonuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze od 1 września 2015 roku. Uroczystego otwarcia „Drzwi Otwartych”
dokonała dyrektor ZSO Pani Magdalena Mielczarek. W swoim wystąpieniu przybliżyła zasady funkcjonowania placówki oraz specyfikę nauki w Gimnazjum Dwujęzycznym. Szczególny nacisk położony jest na intensywną naukę języka angielskiego, co w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Nauka w oddziale gwarantuje znaczny przyrost kompetencji językowej języka Szekspira. W pierwszej klasie uczniowie mają aż 6 godzin nauki tego języka. W kolejnych klasach wprowadzane
będą elementy słownictwa angielskiego w nauczaniu biologii i chemii. Uczniowie mają jeszcze możliwość wyboru dodatkowego języka obcego- niemieckiego, francuskiego bądź rosyjskiego.
Pozostałe przedmioty są nauczane według programu normalnego gimnazjum.
Szóstoklasistom przedstawiono także nauczycieli, którzy aktualnie uczą w oddziale gimnazjalnym. Wychowawca klasy Pan Maciej Kostyk zapoznał zebranych na spotkaniu przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz ich rodziców z działaniami podejmowanymi wraz z uczniami. Trzeba przyznać, że mimo zaledwie 7 miesięcy nauki są one imponujące. Także osiągnięcia na polu dydaktycznej mogą budzić podziw. Gimnazjaliści mają bowiem naprawdę ogromne możliwości
rozwijania swoich zainteresowań i pasji w różnych kierunkach. Swoista klamrą kompozycyjną spinającą tą część gimnazjalnych „Drzwi otwartych” były występy recytatorskie i wokalne w języku polskim i angielskim Weroniki Jończak, Mai Oporowicz i Weroniki Szymańskiej. Uczennice mają na swoim koncie już wiele nagród w różnorodnych konkursach artystycznych.
Po części informacyjnej uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły. Przez cały czas czynny był punkt informacyjny, gdzie można było podzielić się spostrzeżeniami na tematy związane z funkcjonowaniem szkoły i otrzymać materiały promocyjne wraz z podaniem do szkoły. Zainteresowanie ofertą szkoły było duże, wszystkie teczki zawierające ofertę edukacyjną szkoły zostały w szybkim tempie pobrane. Rodzice i ich pociechy w międzyczasie mogli również się posilić przed czekającymi ich atrakcjami. Podobnie jak w roku ubiegłym ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych gimnazjalistów cieszyły się eksperymenty naukowe. Dwie czarodziejki Fizyka i Chemia (w tych rolach Pani Dorota Giezek i Pani Małgorzata Kauch) wraz ze swoimi pomocnikami zaprosiły wszystkich szóstoklasistów na swój tajemniczy spektakl. Atrakcji było co niemiara, a zabawa niezwykle przednia, tak, że trudno opisać zachwyt jaki towarzyszył w „Krainie fantazji” młodym adeptom „sztuk tajemnych”. Zwieńczeniem „Drzwi Otwartych” była ciekawie przeprowadzona zabawa edukacyjna, rozwijająca predyspozycje językowe . Jej pomysłodawczynią była Pani Agata Figiel – nauczycielka języka angielskiego.
Teraz już tylko pozostaje absolwentom szkół podstawowych i ich rodzicom podjąć właściwą decyzję co do dalszego trybu kształcenia.