top of page

Polecane artykuły

X Panel Przyrodniczy

Już we wrześniu br absolwenci szkół gimnazjalnych i podstawowych rozpoczną naukę w szkołach średnich. Aktualnie stoją wiec przed podjęciem ważnej decyzji życiowej, czyli wyboru dalszej ścieżki edukacji.

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze posiada bogatą ofertę edukacyjną skierowaną zarówno do absolwentów klas III gimnazjum jak i klas 8 szkół podstawowych. Szkoła oferuje klasy o profilu: informatyczno – matematycznym, humanistycznym, przyrodniczym, językowym oraz ogólnym. O tym, jak wygląda nauka w ZSO, mogli przekonać się nastolatkowie, którzy pojawili się w „Ogólniaku” w poniedziałek 25 marca, by wziąć udział w Panelu Przyrodniczym zorganizowanym w ramach „Drzwi Otwartych”. Przybyli tego dnia do szkoły uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach biologiczno – chemiczno – geograficznych.

Pierwsza część panelu rozpoczęła się w auli, gdzie po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor mgr Magdalenę Mielczarek, swój wykład pt. „Owady przyszłości” zaprezentował mgr inż. Aleksander Pojasek – absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Następne uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i w sposób rotacyjny uczestniczyli w przygotowanych prelekcjach oraz warsztatach.

Pan prof. dr hab. Mariusz Korczyński, pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w sposób bardzo interesujący wygłosił wykład pt. „Białka zwierzęce to nie tylko źródła alergenów”. Również bardzo ciekawe okazały się warsztaty anatomiczno – graficzne pt. „Zostań Superbohaterem Anatomii”, przeprowadzone przez pana mgr Adama Szelążka. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wszyscy zaproszeni na panel prelegenci są absolwentami górowskiego liceum.

Osoby, pasjonujące się naukami ścisłymi, nie mogły narzekać na nudę. Czekały na nie rozmaite zagadki i łamigłówki geograficzne. Chętni mogli pogłębić swoją wiedzę na temat morfologii nerki i serca oraz czynności dotyczących mikroskopowania. Nie zabrakło również „randki z Marią Skłodowską - Curie” oraz badania radioaktywności licznikiem Geigera – Mullera. Młodzież miała również możliwość wkroczenia w świat patyczaków m.in. ich wielkości, długości życia oraz rozmnażania.

W dalszym programie uroczystości młodzież zwiedziła szkołę oraz miała możliwość wymiany cennych informacji z uczniami ZSO, które dotyczyły edukacji, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, rozwijania pasji oraz uzdolnień w naszym liceum. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjum mogli się na własne oczy przekonać, że Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze to miejsce, gdzie nie tylko zdobywa się wiedzę, ale również realizuje swoje pasje.

Goście, po przeżyciu tylu wrażeń, mogli posilić się konsumując pyszne gofry przygotowane przez uczniów ZSO oraz pedagoga szkolnego Pani Anety Zmudy.

Uczniowie prowadzący warsztaty: Eliza Czajewska, Julia Osieczko, Oliwia Kilarska, Izabela Chmiel, Katarzyna Jamrozińska, Emilia Mucha, Laura Maniara, Karolina Baranowska, Maria Gezela, Roksana Baran, Zuzanna Pankiewicz oraz Martyna Bieganowska.

Przygotowanie panelu: Irena Dziamarska, Małgorzata Kauch, Bogusław Sitnik.

Zdjęcia: Oliwia Biernacka, Maciej Hrebenyk.


Ostatnio dodane

 
Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze

 

bottom of page