top of page

Jak uczyć o energii jądrowej?

Dnia 26 września 2017 r. Pani Dorota Giezek - nauczycielka fizyki i Pani Małgorzata Kauch - nauczycielka chemii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze, dzięki uprzejmości dyrektora Pani Magdaleny Mielczarek, wzięły udział w szkoleniu pt. „Jak uczyć o energii jądrowej”. Zostało ono zorganizowane przez Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii we współpracy z Wydziałem Chemii i Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia poprowadzili eksperci w zakresie energii jądrowej: dr Maciej Chotkowski, dr Marcin Chrzanowski, dr Maciej Lechowicz i dr Agnieszka Sikorska.

Nauczycielki wzięły udział w wykładach i warsztatach, dzięki którym mogły pogłębić i rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą budowy nauklidów, powstawania i pozyskiwania energii z procesów rozszczepienia i nukleosyntezy. Zapoznały się z praktyką dokonywania pomiarów poziomu promieniowania jonizujacego z wykorzystaniem liczników Geigera-Mullera oraz scyntylacyjnego. Uczestniczyły również w wykładzie metodycznym na temat sposobów określania celów kształcenia zgodnych z systemem oceniania kształtującego oraz różnymi formami oceniania pracy uczniów. Kolejny cykl wykładów dotyczył ochrony radiologicznej oraz Energetyki Jądrowej. Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczycielki pozyskały do pracowni fizyczno-chemicznej materiały edukacyjne, pakiet Edu - box z czujnikiem Smart Geiger PRO do badania promieniowania jonizującego, a także ciekawe pomoce naukowe. Profesjonalne przygotowanie prowadzących w połączeniu z doskonałą atmosfera panującą podczas ćwiczeń i warsztatów umożliwiło w sposób jasny i zrozumiały udoskonalić swój warsztat pracy z zakresu energii jądrowej i metodyki nauczania. Wielogodzinne szkolenie wywarło bardzo pozytywnie emocje wśród wszystkich uczestników i z niecierpliwością czekamy na kolejne.


Polecane artykuły

Ostatnio dodane

bottom of page