Pix Programming Challenge - sukcesy licealistów

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Głównym jego celem jest popularyzacja nauki programowania różnych typach szkół.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej pixchallenge.org.

Już od 16 września 2019 r. w aplikacji PixBlocks uczniowie rozwiązywali ćwiczenia przygotowujące do konkursu. Natomiast w dniach od 23 listopada do 30 listopada 2020 r. musieli się zmierzyć z zestawem 20 zadań eliminacyjnych. Wszyscy uczestnicy, którzy rozwiążą poprawnie minimum 75% zadań eliminacyjnych, dostają się do półfinału.

Ogromne sukcesy w konkursie odnieśli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Górze:

- w kategorii MASTER (rozwiązywanie zagadnień programistycznych w języku Python) awans uzyskało 7 uczniów :Patryk Jurkiewicz, Patryk Trojak, Justyna Mochol, Dominik Jaworski, Bartosz Szymek, Jakub Skiba, Kacper Niezgoda,

- w kategorii SKILLED ( dla uczniów klasy pierwszej - programowanie blokowe) awans uzyskało 6 uczniów : Julia Stankiewicz, Amelia Drogosz, Dawid Perzyński, Kacper Hoła, Zuzanna Latka, Weronika Jakubik.

Opiekunem licealistów jest pan Grzegorz Goździewicz, nauczyciel matematyki, informatyki i komputyki.


Polecane artykuły

Ostatnio dodane

Adres: Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

ul. Szkolna 1  56-200 Góra

NIP 699-10-26-988

REGON 410190440

 

© 2014  LO Góra 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now