„PODRÓŻOWAĆ JEST BOSKO…”

„Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal dla wielu różnych światów”.

Amo Jones


8 grudnia 2020 roku w bibliotece szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Górze odbyło się spotkanie online uczniów klas trzecich z Panią Ireną Dziamarską, nauczycielką biologii w tejże szkole.

Pani Irena uwielbia podróżować, ot tak, dla przyjemności i „pstrykać”, jak się potem okazuje, unikatowe zdjęcia ze swoich wypraw. Zwiedziła ciekawe miejsca w Hiszpanii, była w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, Maroku, Czarnogórze, Czechach, Francji i we Włoszech. Ostatnia podróż Pani Ireny to Tajlandia, z której wróciła nie tylko pełna wrażeń, wypoczęta, ale zadowolona ze zgromadzonego materiału fotograficznego. I właśnie ten kraj był tematem spotkania online z uczniami, a atrakcją prezentacja multimedialna, którą Pani Dziamarska barwnie i wyczerpująco omówiła. Tym samym przybliżyła licealistom wiadomości o egzotycznym kraju, który udało jej się zwiedzić w lutym tego roku. Zainteresowała uczniów zwyczajami i folklorem, krajobrazami i przyrodą, a także wydarzeniami z życia codziennego mieszkających tam ludzi.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa książek i grafik dotyczących Tajlandii, gazetka, a także przepiękne fotografie autorstwa gościa tej imprezy.

Pasjonujące spotkanie z Tajlandią zakończono wręczeniem Pani Irenie podziękowania i czekoladek.

Obcowanie z pięknem - egzotycznymi niesamowitościami, zdobionymi świątyniami, złoconymi Buddami, manuskryptami, dostarczyło uczestnikom spotkania sporo niezapomnianych wrażeń. Trzeba było jednak wrócić na ziemię…

Inicjatorki wydarzenia mają nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do odkrywania wśród uczniów nowych pasji i planowania podróży marzeń, podobnych do tych, które odbywa Pani Irena Dziamarska (szczęściara!), bo przecież „podróżować jest bosko”….Polecane artykuły

Ostatnio dodane

Adres: Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

ul. Szkolna 1  56-200 Góra

NIP 699-10-26-988

REGON 410190440

 

© 2014  LO Góra 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now